Akcent ZOO w Białymstoku


Akcent ZOO to białostocki ogród zoologiczny. Mieści się on w Parku Konstytucji 3 Maja. ZOO powstał w latach 60-tych XX w. pełniąc funkcję tymczasowego miejsca służącego do przechowywania zwierząt.

Zwierzęta w Zoo można obejrzeć bezpłatnie i w dowolnym czasie. Z uwagi na kształt obiektu i usytuowanie dookoła niego głównej alejki dla zwiedzających obiekt dostępny jest przez cały rok.  Odnowione białostockie ZOO jest miejscem, w którym mieszkańcy z chęcią spędzają czas wolny. Zwiedzający mogą zobaczyć nowy wybieg dla misia. Został on dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci – poprzez przeszklone okna łatwo obserwować misia.

Większą część Akcentu ZOO zamieszkują zwierzęta parzystokopytne (kuc szetlandzki, konik polski, muflon, żubr, owca domowa, sarna, lama, koza karłowata domowa, jak, osioł domowy, daniel płowy, jeleń). Ponadto w ogrodzie znajdują się takie zwierzęta jak niedźwiedź brunatny, dzik, lis, jenot, ryś europejski. Znaczną część eksponowanych zwierząt stanowią ptaki. Przeważają te z rodziny kurowatych tj. bażanty łowny, złoty i srebrny, kura domowa oraz kaczka domowa i gęś gęgawa, garbonosa, bernikla kanadyjska, łabędź niemy i czarny, paw, kruki, puchacze, puszczyki, myszołów zwyczajny i kilka bocianów.

Akcent ZOO posiada ułatwienia dla osób niewidomych i słabowidzących, m.in.:

  • udźwiękowione terminale informacyjne (dotykowe).
  • tablice informacyjne z tekstem napisanym alfabetem Braill’a.
  • tabliczki dotykowe z opisem i wypukłymi rycinami zwierząt przy każdym wybiegu.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Białostocki ogród zoologicznych jest otwarty codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00.

 

Dojazd do atrakcji


Ogród zoologiczny Białystok

Adres: ul. Podleśna 4, Białystok (Park Konstytucji 3 maja).

 

Galeria zdjęć