Co ma pływać, nie utonie – Augustów – mistrzostwa w pływaniu na byle czym


Co ma pływać, nie utonie – Augustów – mistrzostwa w pływaniu na byle czym to cykliczna impreza organizowana w Augustowie corocznie od 1995 roku. Za miejsce przeprowadzenia konkursu wybrano Kanał Augustowski nad rzeką Nettą.

Na czym polega „Pływanie na byle czym”? Na początku musimy wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie, ale będzie również bardzo ciekawie wyglądać. Gdy już dysponujemy takim pojazdem, prezentujemy go podczas przejazdu i robimy jak najlepsze wrażenie na sędziach i publiczności, która to wybiera zwycięzców.

To niezwykle malownicze i wesołe przedstawienie na wodzie przyciąga do Augustowa rzesze fanów. Tylu ludzi nie spotkamy tutaj w żaden inny dzień w roku. Korzystając z tego faktu organizowane są wówczas także koncerty, którym patronuje  „Studio Lato Radia Białystok”, więc atrakcji w ten dzień w Augustowie nie brakuje. Zwykle, na koniec dnia możemy liczyć na występ gwiazdy wieczoru oraz pokaz fajerwerków.

Wybierając się na imprezę „Pływanie na byle czym” zachęcamy do Rejsu Statkiem Żeglugi Augustowskiej, podczas którego można zrobić zdjęcia pływającym ekipom konkursowym z ciekawej perspektywy.

Podsumowując, jeśli ktoś ma tylko możliwość, zapraszamy do Augustowa. Warto pokonać nawet dłuższy dystans, by zobaczyć pływające smoki, tratwy, zwierzęta a nawet całe budynki. Takiej atrakcji nie zobaczymy nigdzie indziej.

Dojazd do atrakcji


 

Galeria zdjęć