Majątek Howieny – mini zoo, park dmuchańców, urodziny dla dzieci

 


„Perła podlaskiej Agroturystyki kusząca niezwykłą ciszą” – tak na swojej stronie określa się Majątek Howieny w Pomigaczach. My, po zwiedzeniu tego miejsca potwierdzamy w zupełności – zasługuje ono na miano perły.

Wypoczynek w Majątku Howieny to połączenie smaków Podlasia kosztowanych w otoczeniu zabudowań dawnej wsi oraz spacerów w towarzystwie oswojonych zwierząt.

Posiadłość tworzą obiekty o zabytkowym charakterze, jak np. kuźnia, wiatrak, strażacka wieża, wiejska chata. Ich wyposażenie, tj. sagany, kołowrotki, kosy, kufry oraz dawne maszyny rolnicze dodatkowo podnoszą wartość edukacyjną tego miejsca.

Majątek Howieny to przede wszystkim  doskonałe miejsce na spacer z dziećmi. Dlaczego? Wystarczy tu przytoczyć jeden argument: zwierzęta… bardzo dużo zwierząt: od typowych, spotykanych na polskiej wsi koni, kucyków, kóz, osiołków, kaczek, gęsi, łabędzi, bocianów, królików psów i kotów, po mniej spotykane: małpki, kangury, daniele, lamy, alpaki, świnki wietnamskie i strusie.

W okresie letnim, na terenie Majątku znajdują się także dmuchane zjeżdżalnie oraz trampolina. Jest to doskonałe uzupełnienie rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Po skończonej zabawie i udanym spacerze warto zajrzeć do restauracji. Aromaty z jej kuchni rozbudzają apetyt, a smaki nie zawiodą żadnego smakosza kuchni podlaskiej.

Zimą, Majątek Howieny zaprasza do pierwszej na Podlasiu Wioski św. Mikołaja. Atrakcja jest czynna w okresie grudzień-styczeń. Więcej o wiosce św. Mikołaja na Podlasiu znajdą Państwo tutaj.

Majątek Howieny oferuje:

  • organizację urodzin dla dzieci,
  • wycieczki szkolne i przedszkolne,
  • park dmuchańców,
  • mini zoo,
  • kuligi,
  • jazdę na kucykach,
  • imprezy okolicznościowe (komunie, chrzty, itp.),
  • grille, ogniska.

ZDECYDOWANIE POLECAMY!

1
2
3

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


GODZINY OTWARCIA:

Biuro czynne w godzinach:

  • Poniedziałek – Piątek 09.00 – 17.00

Restauracja oraz Mini Zoo* czynne 7 dni w tygodniu w godzinach:

  • Poniedziałek – Niedziela 11.00 – 21.00

*Cennik Mini Zoo: 15 zł/ dorosły , 13 zł/dziecko. Dzieci do lat 2 gratis.

 

KONTAKT:

Telefon: +48 600 012 348

Email: biuro@majatek-howieny.pl

www.majatek-howieny.pl

 

Dojazd do atrakcji


Pomigacze to wieś oddalona od Białegostoku o zaledwie 14km. Dojazd do Majątku Howieny nie powinien nikomu sprawić trudności. Wyjeżdzając z Biłegostoku należy kierować się na Turośń Kościelną, a następnie dopatrywać się drogowskazów na Pomigacze. Majątek Howieny jest bardzo dobrze oznaczony.

 

Galeria zdjęć


« 1 z 2 »