Wioska Indiańska w Supraślu to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. W naszej Wiosce można obejrzeć muzeum indiańskie, a także oryginalną mongolską jurtę, która co prawda nie pochodzi od Indian tylko z azjatyckiej części świata, jednak dobrze ukazuje i porównuje koczownicze życie różnych narodów. Oferujemy rozmaite atrakcje dla dzieci i dorosłych, grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych i przedszkolnych oraz turystów indywidualnych.
Przyjmujemy:
TURYSTÓW INDYWIDUALNYCH zapraszamy od 1 maja do 30 września w soboty, niedziele i inne dni wolne od pracy w godz. 10.00-18.00,w dni robocze w godz. 10.00-15.00. W maju (oprócz całej długiej majówki), czerwcu i wrześniu – w dni robocze – prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny przed przybyciem w dni robocze, ponieważ możliwe są rezerwacje terenu dla grup zorganizowanych. Dla turystów indywidualnych umożliwiamy zwiedzanie wioski z przewodnikiem oraz wszystkie opisane wyżej atrakcje. Dodatkowo, turyści indywidualni mogą skorzystać z noclegów w tipi, w jurcie (survivalowo) i ogniska.
Dla zainteresowanych prowadzimy warsztaty z rękodzieła indiańskiego –wyrób łapaczy snów, bransoletek, kolczyków.
Program dla turystów indywidualnych: Program 2-3 godzinny (zależy od liczby osób i chęci do dobrej zabawy!!!) CENNIK: Program dla grup zorganizowanych jest dłuższy i posiada szerszą ofertę. Przejażdżki konne i ognisko są w nim wliczone w cenę imprezy
Celem Wioski Indiańskiej w Supraślu jest przybliżenie i pokazanie kultury oraz zwyczajów Tubylczych Narodów Ameryki. Pokazujemy dawne tradycyjne życie narodów indiańskich. Poprzez opowieści edukacyjne, wierne rekonstrukcje strojów, namiotów i przedmiotów codziennego użytku – rękodzieła, możemy lepiej wyobrazić sobie życie w wędrownym indiańskim obozie i przenieść siędo czasów Dzikiego Zachodu. Możemy poczuć jego ducha siedząc przy ognisku, ćwicząc swe oko strzelając z łuku i wiatrówki, rzucając lassem i bolas, uczestnicząc w indiańskich grach i zabawach, malując twarz i szukając złota. Podczas wizyty w Wiosce poznamy i zaprzyjaźnimy się również z ważnym dla gospodarki Indian Prerii zwierzęciem – koniem. Koń zrewolucjonizował życie Indian. Kiedy Indianin spotkał konia, nic już nie było takie samo. Podróże stały się szybsze i dalsze, tipi większe, polowania łatwiejsze. Zmieniły się sposoby polowań i sposoby prowadzenia wojen. Indianie z półosiadłego trybu życia stali się typowymi koczownikami – prawdziwymi Władcami Prerii przemierzającymi ją wzdłuż i wszerz. I dla nas też koń jest bardzo ważny. W ramach zwiedzania Wioski oferujemy przejażdżki konne dla starszych i młodszych. Nasz indiański konik ma na sobie indiańskie ozdoby i strój, takie jakie specjalnie dla koni robiły niektóre plemiona z północnych Prerii i Gór Skalistych.
Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi amerykańskimi podopiecznymi – szopem praczem i skunksem. Nasze zwierzątka są bardzo łagodne i bardzo kochają dzieci. Szop pierze cały czas i uwielbia spacery, a skunksik kocha jeść i nie puszcza brzydkich bąków!
Posiadamy bogate wieloletnie doświadczenie. Interesujemy się Indianami od czasów dzieciństwa. Poszerzamy swoją wiedzę i zainteresowania poprzez uczestnictwo w Polskim Ruchu Przyjaciół Indian, częste wędrówki z tipi po lasach Puszczy Knyszyńskiej, organizację warsztatów rękodzieła indiańskiego, wyjazdy do Stanów Zjednoczonych Ameryki. W 2015 roku byliśmy organizatorami Ogólnopolskiego Zlotu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, który odbył się na Pólku w Supraślu.
Jesteśmy członkami Klubu Jeździeckiego KS VICTORIA. Nasza Wioska leży na terenie stadniny Klubu Jeździeckiego KS VICTORIA i stanowi z nią jeden organizm. Uczestniczymy w życiu Klubu.Pomagamy przy koniach (mamy pod opieką 18 koni),przy zawodach jeździeckich organizowanych przez Klub i w wydarzeniach towarzyskich – często współorganizując je np. uroczyście obchodzony Hubertus (druga połowa października). Klub Jeździecki profesjonalnie uczy jazdy konnej dzieci, młodzież i dorosłych ( dla początkujących i zaawansowanych), posiada także w ofercie przejażdżki dla dzieci oraz wyjazdy w teren po Puszczy Knyszyńskiej. Młodzież będąca członkami Klubu Jeździeckiego pracuje przy koniach, ucząc się odpowiedzialności i dbania o te zwierzęta – w zamian za nieodpłatne lekcje jazdy konnej. Klub prowadzi również zajęcia z hipoterapii i od września tego roku z alpakoterapii. Dzielimy się naszą wiedzą z każdym pasjonatem koni niezależnie od jego wieku i stopnia zaawansowania w jeździe konnej!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! Howgh!