Bulwary nad rzeką Supraśl


Bulwary nad rzeką Supraśl to miejsce stworzone zarówno do wypoczynku aktywnego jak i leniuchowania. Teren został przygotowany z myślą o rozbudowie turystycznej miasta Supraśl – Uzdrowiska. Turyści i mieszkańcy miasta mogą teraz cieszyć się wieloma atrakcjami przygotowanymi na rozległym obszarze w urokliwej dolinie Supraśli.

Bulwary im. Wiktora Wołkowa w Supraślu są doskonałym miejscem na niedzielny wypoczynek z rodziną lub znajomymi.  Aleja spacerowa rozciągająca się na dlugości 1100m wzdłuż rzeki Supraśl idealnie nadaje się zarówno na spokojny spacer jak i sportowy marsz z kijkami. Wzdłuż nadrzecznej ścieżki prowadzi także trasa rowerowa z przygotowanymi kilkoma stojakami na rowery.

Nad Bulwary supraskie mogą wybrać się także osoby ceniące sportową formę wypoczynku. Zlokalizowane tam atrakcje zapewnią aktywne spędzenie czasu. Na przykład boiska do piłki nożnej, siatkowej czy korty tenisowe są ogólnie dostępne. Podobnie jest z innymi wyznaczonymi w obszarze bulwarów miejscami rekreacyjnymi: siłownia na świeżym powietrzu,  stoły do ping-ponga i plac do gry w mini golfa. Warto wspomnieć również o wyłożonym kostką kamienną polu do gry w szachy. Plansza do gry jest tak duża, że role figur szachowych mogą przyjmować sami turyści. Inną, ale równie ciekawą formę aktywnego wypoczynku oferuje czynna wypożyczania sprzętu wodnego zlokalizowana, przy plaży nad rzeką Supraśl.

Położenie kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego nad rzeką niejako wymusiło zorganizowane odpowiednich warunków do kąpieli. W tym celu stworzono kąpielisko z łagodnym, piaszczystym zejściem do wody. Kocyk plażowy można rozłożyć zarówno na piasku jak i zadbanej trawie.

Wypoczynek nad bulwarami w Supraślu umilają rozstawione przy alejkach ławeczki. Odpoczywając na nich można podziwiać dolinę rzeki Supraśl. Droga spacerowa została również oświetlona stylowymi lampami oraz wzbogacona o tablice informacyjne.

Warto wspomnieć, że Bulwary nad rzeką Supraśl zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – ułatwiono nie tylko wjazdy na teren kompleksu, ale także zadbano o odpowiednią szerokość alei spacerowych.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Wypoczynek na Bulwarach rzeki Supraśl jest bezpłatny.  Wszystkie zlokalizowane tam atrakcje sprzyjają aktywnym formom wypoczynku.

 

Dojazd do atrakcji


Spacer na Bulwarach w Supraślu warto rozpocząć tuż za budynkami Muzeum Ikon. Trasę można rozpocząć także od ul. Piłsudskiego skręcając w ul. abp. gen. M. Chodakowskiego.

Galeria zdjęć