Jezioro Rajgrodzkie


Jezioro Rajgrodzkie – kilka powodów, dla których warto wybrać właśnie to miejsce na letni wypoczynek:

  • bardzo dobra dostępność,
  • bogata oferta noclegowa wokół jeziora,
  • wiele ładnych zejść do wody,
  • duża ilość wypożyczalni sprzętu wodnego,
  • lokalizacja na pojezierzu ełckim,
  • sąsiedztwo Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Jezioro Rajgrodzkie jest zbiornikiem wodnym idealnie dostosowanym do oczekiwań turystów spragnionych wypoczynku nad wodą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednych zadowala wylegiwanie się w nabrzeżach jeziora, innych pływanie żaglówką, rowerem wodnym, kajakiem, a jeszcze innych zachwyca po prostu wspaniale powietrze, które sprawia, że chce się tu być jak najdłużej.

Jezioro Rajgrodzkie położone jest na Pojezierzu Ełckim, wokół rozpościera się Biebrzański Park Narodowy. Wody Jeziora Rajgrodzkiego poprzez Jegrznię i Kanał Kuwasy spływają do torfowiska Czerwone Bagno (ścisły rezerwat).

Jezioro Rajgrodzkie jest jednym z trzech należących do Kompleksu Jezior Rajgrodzkich. Inne to jeziora Stackie i Przepiórka.

Powierzchnia samego jeziora Rajgrodzkiego to 211 ha, natomiast cały kompleks Jezior Rajgrodzkich to powierzchnia około 1503 ha.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Nocleg nad jeziorem Rajgrodzkim

Liczne kompleksy wypoczynkowe nad jeziorem, a także wielość kwater prywatnych ułatwiają turystom letni wypoczynek w tym miejscu. W okolicy jeziora znajduje się również kilka pól namiotowych.

 

Dojazd do atrakcji


Nad jezioro prowadzi wiele dróg dojazdowych. Warto zauważyć, ze są to drogi asfaltowe prowadzące nierzadko niemal nad sam zbiornik.

 

Galeria zdjęć