Kasztel-ik Korona Podlasia


Kasztel-ik Korona Podlasia to miejsce szczególne, bo stworzone z czystej pasji i niesamowitego kunsztu kamieniarstwa. Położny na południowym skraju województwa zameczek zasługuje na miano Korony Podlasia.

Kasztelik jest dziełem bardzo pracowitego, zdeterminowanego oraz obdarzonego talentem budowniczym pana Jerzego Korowickiego.

Historia tego niezwykłego miejsca rozpoczęła się kilkanaście lat temu – na początku XXIw. Właściciel urokliwie położonej działki w Olendrach koło Siemiatycz postanowił ogrodzić posesję własnoręcznie wykonanymi słupami z kamienia polnego. Praca ta dała tyle satysfakcji, że rozpaliła zapał do stworzenia większej budowli. Zameczek powstaje sukcesywnie w miarę możliwości finansowych właściciela. Budowla jest tworzona z własnoręcznie ciosanych i obrabianych kamieni, a uroku dodają jej także metalowe i żelazne elementy (balustrady, schody).

Kasztelik Korona Podlasia ma wysokość 15m, co pozwala podziwiać piękną panoramę okolicy. Na szczycie dumnie powiewa flaga Polski, a u stóp zamku wykopana jest już fosa i zbudowany uroczy most kamienny. Zameczek posiada kominek z grillem, cudowną altanę z kamiennym stołem, huśtawkę i również ręcznie wykonany kamienny bruk wokół budowli.

Podczas zwiedzania zameczku, właściciel pokazał nam odnaleziony w trakcie prac niezwykły kamień – być może skamielinę jakiegoś stworzenia. Wyglądała ona tak:

Zameczek Olendry

Ciekawe jakie jeszcze tajemnice skrywa to wyjątkowe miejsce?

 

Warto dodać, że Kasztelik Korona Podlasia stał się miejscem ciekawych sesji ślubnych na Podlasiu.

 

Pan Jerzy jest przesympatycznym człowiekiem. Kasztelik Korona Podlasia stał się dla niego niemal drugim domem, ponieważ poświęca mu każdą wolną chwilę.

My odwiedziliśmy to niesamowite miejsce w sierpniu 2016r. Życzymy panu Jerzemu dalszych sukcesów w tworzeniu tego wspaniałego miejsca!

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Strona: www.facebook.com/KasztelikKoronaPodlasia/

Adres: Olendry 86, 17-300 Siemiatycze

Godziny zwiedzania: pon.-niedz.: 09:00 – 18:00

Cennik: przy wejściu na wieżę zamku znajduje się skarbonka, którą można i warto wypełnić dobrowolnym datkiem na rozbudowę Kasztelu.

 

Dojazd do atrakcji


Olendry to niewielka wieś w powiecie siemiatyckim. Jadąc drogą krajową nr 19 w Siemiatyczach na rondzie (ul. 11 listopada, droga nr 62, droga nr 19 i droga nr 640) na rondzie kierujemy się na Mielnik (droga nr 640). Jadąc ciągle prosto, po około 4 km, po prawej stronie będzie znajdował się wjazd do Kaszteliku.

 

Galeria zdjęć