Muzeum Wsi w Narwi


Muzeum Wsi w Narwi znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego 8. Jest to obiekt wybudowany na posiadłości prywatnej Pana Mariana Święckiego. Właściciel jako prawdziwy pasjonat urządził dostępne dla wszystkich Muzeum Wsi.  Zwiedzanie obiektu jest darmowe i zapewniam, że dostarcza wielu pozytywnych wrażeń. Już samo podwórko wokół domu i muzeum zachwyca swoim wyglądem: pięknie przystrzyżone drzewka, drewniane grzybki, fontanna, huśtawka, śliczna altanka, mnóstwo zieleni i kwiatów, drewniane rzeźby ptaków i figurki, wiatrak i wiele innych rzeczy naprawdę wprawiają w zdumienie. Poniższe zdjęcia prezentują zaledwie część tego bajecznego krajobrazu.

Muzeum opiera się na zbiorach Pana Święckiego. Zgromadzone przez niego stare narzędzia, wykorzystywane niegdyś w gospodarstwach rolnych, przedmioty codziennego użytku takie jak gliniane garnki, kołowrotek, maszyna do szycia, żelazka, a także pracownie dawnych rzemieślników – warsztat tkacki i inne są bardzo cennym nabytkiem.

 Najcenniejsze eksponaty muzeum to:

  • kierat, sieczkarnia, rozdrabniacz do buraków,
  • żelazny wóz gospodarski,
  • żarna do mielenia zboża,
  • pompa strażacka z połowy XIX wieku,
  • stary trak do przecinania drewna.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie jak wyglądają powyższe przedmioty, Muzeum Wsi w Narwi jest idealnym miejscem, aby zapoznać się z dawną kulturą wsi. Właściciel Muzeum z ogromną pasją opowiada o swoich zbiorach. Warto pamiętać, aby wcześniej uzgodnić wizytę telefonicznie pod numerem (85) 681-60-50.

Szczerze polecamy odwiedzenie Muzeum Wsi w Narwi.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


ADRES:

MUZEUM WSI W NARWI
 ul. Dąbrowskiego 8 17-210 Narew
tel. 85 681 60 50

CENNIK

Zwiedzanie obiektu jest BEZPŁATNE.

GODZINY ZWIEDZANIA:

Wizytę należy poprzedzić kontaktem telefonicznym z Panem Marianem Święckim pod nr tel. 85 6816050

 

Dojazd do atrakcji


ul. Dąbrowskiego 8 17-210 Narew

 

Galeria zdjęć