Plaża Miejska i Deptak w Augustowie


Plaża miejska w Augustowie to ulubione miejsce odpoczynku tutejszych mieszkańców. Zlokalizowana nad pięknym jeziorem Necko przyciąga gości nie tylko z Polski ale i również zza granicy między innymi ze względu na liczną, pobliską bazę noclegową.

Sama plaża  zlokalizowana jest poza centrum miasta, jednak dojazd do niej nie powinien nikomu przysporzyć kłopotu a na samochody czekają zlokalizowane w kilku miejscach w lesie duże parkingi. Samochód możemy zaparkować dosłownie 10 kroków od plaży a następnie cieszyć się urokami tego miejsca.

Sam obiekt jest wyjątkowo czysty i zadbany. Piasek przy brzegu delikatnie głaszcze nasze stopy, a  molo zlokalizowane tuż obok, umożliwia pieszy odpoczynek od opalania się. Tuż obok mola zlokalizowane są kolejno  wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz wyciąg narciarski. Wypożyczalnia nie odstrasza cenami, które są naprawdę niskie, a wyciąg dla narciarzy wodnych nie jednemu z nas przysporzy masę frajdy i adrenaliny. Tuż obok plaży znajduje się również tor kartingowy, gdzie niezależnie od wieku będziemy mogli się pościgać z innymi uczestnikami.

Plaża miejska w Augustowie to nie tylko odpoczynek na molo, opalanie się i uprawianie sportów, to przede wszystkim wspaniały deptak przyległy do plaży. Wyłożony na całej długości kostką brukową zachwyca pięknem, ciszą, sprawia, że nie mamy ochoty go opuszczać. To idealne wręcz miejsce dla fotografów. Liczne pagórki, mosty i wzniesienia nie pozwolą nam ani na chwilę odłożyć aparatu, a my sami będziemy zachwyceni tym miejscem.

Deptak na całej swej długości uzupełnia trasa rowerowa z ławeczkami do odpoczynku, parkingami dla rowerów oraz atrakcjami takimi jak np. rondo bezkolizyjne.

Kto chociaż raz tu przyjedzie, będzie miał ochotę wracać na plażę miejską i deptak w Augustowie jak najczęściej a ponieważ obraz ma wartość tysiąca słów, zapraszamy do zapoznania się z naszymi zdjęciami.

Galeria zdjęć