Powiat sokólski – miejsca mniej znane


Powiat sokólski niesie ze sobą bogactwo miejsc i ciekawych punktów wypadowych. Nie wszystkie skarby znajdziemy jednak na mapach i w przewodnikach. Niekiedy musimy posunąć się o krok dale,j by odkryć piękno tego powiatu.

Na początek należy wspomnieć o pięknej przyrodzie i ukształtowaniu terenu powiatu sokólskiego. By zapoznać się z nimi zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego artykułu: Krajobrazy i przyroda sokólska. 

Również historia niesie ze sobą wiele zapomnianych zabytków, które są rozrzucone po całym powiecie. To właśnie do ich poszukiwania chcielibyśmy Państwa zachęcić. Wystarczy wsiąść w samochód lub na rower i pojechać w nieznanym jeszcze kierunku. Niekiedy nie trzeba szukać daleko, by uchwycić na zdjęciach nieznane wcześniej miejsca.

Nie chcemy specjalnie dostarczać tutaj gotowych propozycji wycieczek. Zapewne ani my ani nikt z Państwa nie jest w stanie dogłębnie poznać naszego powiatu, dlatego miejsc i tras nie chcemy wyznaczać, pozostawiając ich wybór Państwa intuicji. W momencie, gdy znajdą Państwo jakieś ciekawe miejsce, zapraszamy do podzielenia się nim z nami pod adresem mailowym:  kontakt@atrakcjepodlasia.pl.

Życzymy owocnych poszukiwań i udanych wycieczek.

 

Dojazd do atrakcji


 

Galeria zdjęć