Szwędaczki Supraskie – niezwykłe spacery po Supraślu i okolicy


Jeśli przebywają Państwo w miejscowości Supraśl, atrakcji z pewnością nie zabraknie. Zwiedzanie sztandarowych obiektów jak Muzeum Ikon, Monaster, Muzeum Sztuki Drukarskiej czy Pałac Buchholtzów to nie wszystko. POLECAMY atrakcję organizowaną przez SZWĘDACZKI SUPRASKIE.

Czego można się spodziewać po tak intrygującej nazwie? Na pewno niezapomnianej wycieczki pieszej po zakątkach Supraśla i jego okolic.

Szwędaczki Supraskie to spotkanie z przewodniczką i jej pomocnikami: Wodnikiem, Rusałką, Białą Damą, Duchem Puszczy i … Niech zostanie tajemnicą kto jeszcze staje na drodze niesamowitej wyprawy. Przechadzka ze Szwędaczkami to spacer w pięknej scenerii przyrody, wieczorami ubarwiony pochodniami. Trasa jest niezwykła, bo prowadzi szlakiem supraskich legend, miejsc w których podobno straszy i przepięknych krajobrazów.

Spacer ze Szwędaczkami to atrakcja idealna dla rodzin z dziećmi. Maluchy z pewnością pokochają napotkane w lesie Rusałki i będą zachwycone wróżbami z ziarenek. Wycieczki trwają ok. 1,5 godz. Atrakcja jest skierowana do grup zorganizowanych, ale także klientów indywidualnych.

Tematyczne wycieczki piesze organizowane są w dzień i wieczorem. Szczególne wrażenie robią późnowieczorne spacery z pochodniami, okraszone nadrzeczną mgłą i odgłosami rykowiska.

Założeniem Szwędaczek jest zaproszenie Gości na spacery służące zdrowej kondycji ciała, skorzystanie z dobroczynnego powietrza lasów Puszczy Knyszyńskiej, służącemu układowi oddechowemu oraz zapoznanie się z okolicą w sposób interesujący, wesoły i przyjemny ze wskazaniem ciekawych miejsc oraz zabytków.

Wycieczki wyruszają spod sklepu Kopart przy ul.3-go Maja, Supraśl! W pracowni można zakupić także wyjątkowe, ręcznie wytwarzane pamiątki z Supraśla.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


ADRES:

Kopart Pracownia Artystyczna Katarzyna Kopeć

ul. 3-go Maja 3A, 16-030 Supraśl,
tel.: 666-238-280
email: biuro@szwedaczkisupraskie.pl
www.szwedaczkisupraskie.pl
facebook 

 

SZWĘDACZKI SUPRASKIE – OFERTA:

 • Spacery po zmroku z pochodniami
  czas trwania: ok.1,5 godz.
  Wychodzimy po zgłoszeniu min. 6 osób. Dla zgłoszonej grupy mamy miejsce ogniskowe na trasie. Wyjścia dla klientów indywidualnych odbywają się cyklicznie w każdy piątek i sobotę od kwietnia do października.
  Cena: 20 zł/os.

 

 • EduEko – spacer dla szkół o tematyce edukacji ekologicznej z wplecionymi ciekawostkami o Supraślu, jego legendach i ciekawych miejscach, wykonanie zapinek przez dzieci, zawieszenie magnesów na tablicach edukacyjnych w Supraślu+ ognisko.
  Cena: 15 zł/os. + ognisko.

 

 • Turystyka indywidualna – małe grupy prywatne – wędrówka do starej podlaskiej chaty lub nad leśne jezioro (trasa leśna), przejazd bryczką, słuchowisko w teatrze, pływanie tratwą, zwiedzanie Supraśla, ognisko, przejazd ciuchcią, wszystko do ustalenia czasowego i wyboru propozycji. Całodzienna.

 

 • Opowieści przy ognisku – Szwędaczki Supraskie zapraszają na swoje opowieści stacjonarnie, w okresie zimowym przy ognisku.
  Cena: 120 zł

 

 • Warsztaty plastyczne i artystyczne.

 

Oferta plenerowa całoroczna, warunkiem jest dobra pogoda!

Wycieczki wyruszają spod sklepu Kopart przy ul.3-go Maja 3A, Supraśl!

 

Dojazd do atrakcji


 

Galeria zdjęć