Zalew w Karpowiczach


Jedni przyjeżdżają nad wodę by pograć w piłkę, inni by popływać lub poopalać się. Jest też grupa ludzi, którzy szukają nad wodą odpoczynku i wydaje się, że to właśnie dla nich powstał zalew w Karpowiczach.

Ostoja ciszy i spokoju, zalew obok małej wsi Karpowicze, oddalonej kilka dobrych kilometrów od wielkich miast. Zbiornik mało spopularyzowany, ze względu na bliskość Augustowa, znają chyba tylko okoliczni mieszkańcy. Wszystko to przekłada się na wyjątkową ciszę i świetne warunki do odpoczynku. Sam zbiornik jest stosunkowo nowy. Przypomina wielkościowo zalew w Gródku lub Michałowie i może podobnie jak poprzednio wymienione powstał z funduszy Unijnych.

Nad zalewem w Karpowiczach utworzono piaszczystą plażę, całkiem sporą jak na ilość osób na niej odpoczywających. W sezonie letnim czuwa nad plażą ratownik. Kąpielisko wydzielają boje, które wyznaczają strefy do pływania. Na plaży znajduje się także boisko do piłki siatkowej. Również w sezonie 2010 można się było bez problemu w zalewie kąpać, o czym z dumą sygnalizowała zawieszona na maszcie biała flaga.

Reasumując, jeżeli ktoś szuka alternatywy w tym rejonie dla zatłoczonych plaż Augustowa, to powinien wybrać właśnie ten zbiornik. Słońce przecież świeci w Karpowiczach w taki sam sposób, jak nad innymi jeziorami w tym regionie.

 

Dojazd do atrakcji


Aby dotrzeć do Karpowicz będziemy musieli najpierw dojechać do Suchowoli, na trasie Białystok – Augustów, 50km od Białegostoku. Następnie jadąc od strony Białegostoku będziemy mieli dwa drogowskazy już w samej Suchowoli ze skrętem na Karpowicze. Jeżeli miniemy jeden drogowskaz, drugi nas tam pokieruje drugą trasą. Obie trasy dojazdu z Suchowoli mają około 4km. W Karpowiczach nie sposób nie zauważyć zalewu.

 

Galeria zdjęć