Zalew w Michałowie


Zalew w Michałowie to nowy zbiornik wodny, wybudowany stosunkowo niedawno dzięki funduszom unijnym. Jest bardzo podobny do zalewu w Gródku. Oba wydają się pochodzić z ręki tego samego projektanta.

Miejsce to powstało do prowadzenia cyklicznych imprez organizowanych właśnie nad tym zalewem. Tuż przy nim powstał mały plac zabaw, z jego główną atrakcją, czyli zjeżdżalnią linową.

Pierwsze co rzuca się w oczy to duża scena (amfiteatr) przy zalewie. Miejsce to powstało do prowadzenia cyklicznych imprez organizowanych właśnie nad tym zalewem. Bardzo mądrze pomyślano o trybunach, na których może usiąść i podziwiać scenę spora liczba osób. Jedną z imprez organizowaną tutaj są Dni Michałowa, które przypadają na koniec maja.

Wracając jednak do samego zalewu to panuje tutaj ład i porządek. Trawa przystrzyżona, brak śmieci i duża liczba ławeczek. Zalew w Michałowie położony jest na skraju miejscowości, co bez wątpienia ma duże znaczenie jeżeli chodzi o ciszę tego miejsca. Nie jeżdżą tutaj samochody, nie hałasują fabryki a drzewa i przyroda wokół dostarczają kojącej ciszy.

Każdy z nas ma wybór, gdzie chce odpocząć nad tym zalewem. Możemy rozbić się na piasku, czyli na małej plaży, możemy również usiąść na trawce. Idąc dalej będzie mniej ludzi, co zapewne wykorzystają zwolennicy ciszy i odosobnienia.

Nasze pociechy także będą miały frajdę z przebywania na tym zalewie. Tuż przy nim powstał mały plac zabaw, z jego główną atrakcją, czyli zjeżdżalnią linową. Wystarczy wejść na wieżyczkę, chwycić mocowanie i zjechać na nim po linie kilkanaście metrów dalej.

Podsumowując opis, zalew w Michałowie to bardzo konkretna propozycja. Nie ma co szukać na Mazurach, skoro wszystko co tylko jest nam potrzebne znajdziemy coraz częściej na Podlasiu.

 

Dojazd do atrakcji


Do Michałowa kierujemy się jadąc z Białegostoku w stronę przejścia granicznego w Bobrownikach, inaczej mówiąc ulicą Baranowicką na Zaścianki a następne cały czas prosto w stronę granicy. W taki sposób jedziemy około 30 km do momentu aż po naszej prawej stronie pojawi się drogowskaz, sygnalizujący skręt do tej miejscowości. Sam zalew położony jest na skraju miejscowości.

Galeria zdjęć