Zalew w Sokółce


Zalew w Sokółce to idealne miejsce do rodzinnego odpoczynku. Cisza i spokój bijąca z tego miejsca nie jednej osobie poprawi humor oraz pozwoli się zrelaksować. Zalew posiada dwa zejścia do wody, plażę oraz wypożyczalnię sprzętu pływającego. Przy zalewie jest również zlokalizowany  hotelik, w którym można się przespać.

Na samym zalewie są organizowane liczne imprezy i atrakcje. Jeśli będziemy mieli szczęście, możemy natrafić na mistrzostwa w skokach na  nartach wodnych, zawody skuterów wodnych, oraz zawody wędkarskie.

Gdy zapragniemy pospacerować, powinniśmy obejść zalew dookoła, co umożliwia nam wydeptana ścieżka. Spacer zajmuje w granicach 35 minut. Po drodze, wokół zalewu spotkać można licznie przebywających wędkarzy, dlatego również zachęcamy do tego sposobu spędzenia wolnego czasu.

W maju 2013 r. nad zalewem stanął pomnik braci Ejsmontów. Ponadto, wokół zalewu częściowo odnowiono promenadę, która uzyskała nową nawierzchnię, oświetlenie oraz barierki. Inwestycje remontowe zmierzające do utworzenia wokół zalewu nowoczesnego ośrodka rekreacji i sportów wciąż trwają.

 

Przy Zalewie Sokólskim funkcjonuje wypozyczalnia sprzętu wodnego, w której cennik sezonu 2016 wygląda następująco:

  • kajak 2-osobowy 10zł/godz
  • rower wodny – 12zł/godz
  • żaglówka – 10zł/godz

 

Dojazd do atrakcji


Do zalewu możemy dojechać jadąc przez Sokółkę w stronę Krynek, a nasz samochód możemy zaparkować albo przy ulicy Mariańskiej albo Kryńskiej. Zalew jest bardzo dobrze widoczny, dlatego nie sposób go ominąć.

Galeria zdjęć