Zalew w Wasilkowie

 


Zalew w Wasilkowie ze względu na swoje położenie zrzesza mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa. Jest oddalony zaledwie 2 km od Białegostoku, wiec dojazd do tej atrakcji nie stanowi dla mieszkańców żadnego problemu. Kursują tu również autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej, linii numer 100. Przystanek zlokalizowany jest dosłownie dwa kroki od zalewu i został nazwany dumnie…  Wasilków – plaża.

Przejdźmy więc do opisu. Zalew na pierwszy rzut oka przeraża ilością wody w wodzie. Niestety jest on w znacznym stopniu zarośnięty i gdyby nie odgrodzenie i uporządkowanie miejsc do kąpieli, moglibyśmy mieć z tym większy problem. Niemniej jednak władze miasta, widocznie mając za mały budżet, pomyślały tylko o części zalewu, którą ogradzając pomostem oczyścili i pogłębili. Niestety nie tyczy się to pozostałej części zalewu, gdzie możemy napotkać tylko na rośliny wystające z wody na metr. Reasumują,c w zalewie swobodnie  możemy się kąpać tylko w wyznaczonej części.

Kolejnym punktem jest wspominana już na przystanku plaża. Ta jest bardzo przyjemna i bez wątpienia zmieścimy się tutaj z naszym ręcznikiem. Częściowo pokryta piaskiem a częściowo trawą, pozwala nam wybrać gdzie mamy ochotę usiąść. Do zalewu po drugiej stronie ulicy wpływa rzeka, przy której jest zdecydowanie więcej drzew, więc jeśli znudzi nam się słońce, będziemy mogli przenieść się w cień.

Na zbiorniku jest zlokalizowana  zapora wodna, do której będziemy mogli udać się na spacer. Nie jest to zbyt duży zalew i cały spacer wokół niego nie powinien nam zająć więcej niż 30 minut.

Ostatnią kwestią, którą pragnę poruszyć opisując zalew w Wasilkowie jest jego lokalizacja. Plusem pozostanie jego pobliskie położenie obok Białegostoku i centrum Wasilkowa, jednak mamy tutaj jeden poważny minus. Jest on położony przy głównej drodze Sokółka – Białystok w bardzo bliskim jej sąsiedztwie. Hałas przejeżdżających samochodów nie pozwala się tutaj w pełni zrelaksować, a  oczy kierowców skierowane na opalające się dziewczyny nie dają poczucia komfortu podczas opalania. Niemniej jednak polecamy ten zalew. Warto go zobaczyć i odpocząć tutaj raz na jakiś czas.

Od lipca 2017r. nad zalewem korzystać można z wyciągu nart wodnych


Wyciąg nart wodnych w Wasilkowie – przydatne informacje

 

  • GODZINY OTWARCIA:

Wyciągi czynne są codziennie od 9.00 do 20.00. Baza funkcjonuje do ostatniego klienta.

 

  • KONTAKT:
Tel. 695 980 860
wakestok@gmail.com

 

  • CENNIK:
Ceny za 10-minutowy slot na wybranym wyciągu (lewy lub prawy):

pn.-pt do godz. 16.00 – 25zł/os

pn.-pt po godz. 16.00 – 35zł/os

weekend – 35zł/os

W cenie: podstawowy instruktaż, pianka, kamizelka, kask. Możliwość korzystania z deski płatne dodatkowo 10 zł

 

Dojazd do atrakcji


Z dojazdem do tego zalewu nikt z nas nie będzie miał problemu. Bez znaczenia z której strony Wasilkowa będziemy jechać, zobaczymy go na pewno. Jest on zlokalizowany pod końcem miejscowości, jadąc w stronę Białegostoku.

 

Galeria zdjęć