Zalew w Zambrowie – Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy


Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy nad zalewem w Zambrowie to tereny zielone miasta, które przez kilka ostatnich lat były systematyczne rozbudowywane. Urząd miasta Zambrów nakładem środków własnych stworzył swoim mieszkańcom i turystom piękny zakątek miasta przeznaczony pod wypoczynek i rekreację.

Dziś można tu odpocząć wśród zadbanej, przystrzyżonej zieleni nad zalewem miejskim. Zbiornik wodny nie jest przystosowany do kąpieli, a ma za zadanie umilać i uatrakcyjniać kompleks. Piękna fontanna na zalewie doskonale dekoruje i zwiększa walory estetyczne terenu. Sięgający 15 metrów wysokości pionowy strumień wody oraz rozchodzące się od niego promieniście w kilku kierunkach mniejsze strumienie są atrakcyjną ozdobą.

Ponadto, wokół zalewu powstały liczne alejki spacerowe i rowerowe z ławeczkami do odpoczynku. W pobliżu zalewu można również skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Jest ona dyskretnie osłonięta zielenią, co daje duży komfort ćwiczącym. Kilka urządzeń do ćwiczeń znajduje się także na wchodzącym w skład kompleksu placu zabaw dla dzieci. Dorośli nie muszą zatem biernie obserwować bawiących się pociech, ale równocześnie mogą zadbać o własną kondycję fizyczną. Możliwość połączenia aktywności dzieci i dorosłych w jednym miejscu jest bardzo dobrym pomysłem i doskonałą inwestycją w rekreacyjne formy wypoczynku. Plac zabaw jest wyposażony w duży zestaw wież z pomostami i ślizgawkami, huśtawki, drabinki, wieże do przeprawy linowej, karuzele, tablicę do rysowania kredą, zjeżdżalnie i tunel, a także wypoczynkową altanę.

Kompleks rekreacyjny w Zambrowie to także boiska sportowe, korty tenisowe i pływalnia miejska. Wszystko jest w doskonałym stanie i wręcz zachęca do spędzania czasu w sposób aktywny.

 

Dojazd do atrakcji


 

Galeria zdjęć