Letnisko nad Dreństwem

5

KWATERA AGROTURYSTYCZNA ANNA I ANDRZEJ SZŁAPAKOWIE

 Dreństwo 27A, 16-320 Bargłów
tel.: (87) 642 56 50
 tel. kom.: 601 176 431
 e-mail:  agroszlapak@op.pl

szlapakowie02

 

INFORMACJE OGÓLNE


Nasza wieś leży nad pięknym, czystym jeziorem Dreństwo, które połączone jest z rzeką Jegrznią i jeziorem Rajgrodzkim. Ta dzika i malownicza rzeka stanowi wraz Kanałem Woznawiejskim, rzekami Biebrzą i Ełk oraz Kanałem Augustowskim ciekawy szlak kajakowy. Południowa strona jez. Dreństwo przylega do rozległego, zasobnego w grzyby i jagody boru sosnowego. Amatorzy pieszych i rowerowych wycieczek mogą wybrać się na pobliskie Czerwone Bagno będące częścią Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Nasza działka ma 2ha powierzchni i w związku z tym dużo miejsca na wszelkiego rodzaju aktywności. Za stawem posiadamy ogród owocowo-warzywny, którego plony znajdziecie Państwo na swoim stole przy obiedzie. Drugi koniec działki dochodzi do jeziora. Tam mogą Państwo prosto z pomostu zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie.

Nad jeziorem mogą Państwo uprawiać liczne sporty wodne – pływać kajakiem lub łodzią wiosłową albo też próbować sił na desce surfingowej. Również wędkarze znajdą tu odpowiednie warunki do uprawiania tego sportu z pomostu a najlepiej z łodzi. Aby również Państwa dzieci spędziły niezapomniane wakacje, staramy się urozmaicić miejsca do zabawy. Dlatego zbudowaliśmy np. piaskownicę i tratwę piracką i postawiliśmy huśtawkę. Wieczorem mogą Państwo wspólnie usiąść nad jeziorem i piec kiełbaski przy ognisku.

A jeśli lato nie jest dostatecznie gorące, mogą Państwo szukać ciepła w naszej fińskiej saunie. A potem orzeźwić się w chłodnej wodzie jeziora.

 

OFERTA NOCLEGOWA


POKOJE:

Pokoje gościnne znajdują na poddaszu naszego domu i prowadzi do nich oddzielne wejście, zewnętrznymi schodami.

Do Państwa dyspozycji mamy trzy pokoje. W największym z nich zakwaterowanie znajdą 4 osoby a w dwóch mniejszych (w tym jeden pokój z balkonem z widokiem na jezioro) po dwie osoby w każdym. Pościel jest wliczona w cenę.

Wspólna kuchnia wyposażona jest w lodówkę, zlewozmywak oraz trzypalnikową kuchenkę gazową i wszelkie potrzebne naczynia. Ale nie muszą Państwo gotować, ponieważ za niewielką odpłatnością dostaną Państwo codziennie jeden ciepły domowy posiłek.

Na piętrze dla gości są dwie łazienki wyposażone w kabiny prysznicowe, umywalki i toalety. We wspólnej części mieszkalnej mogą Państwo przyjemnie spędzać czas. Telewizor odbiera tylko podstawowe programy, ale w końcu są u nas bardziej atrakcyjne miejsca odpoczynku …

Nawiasem mówiąc, z uwagi na dobro przyrody podgrzewamy wodę kolektorami słonecznymi. Jednak nawet jak nie świeci słońce będą mieli Państwo zawsze ciepła wodę.

MAŁY DOMEK:

Mały domek ma jedno duże pomieszczenie dla czterech osób i położony jest w spokojnym zakątku naszej działki, tylko 100 metrów od jeziora. Przytulne wnętrze domku wykończone jest jasnym drewnem. Znajduje się w nim jedno podwójne łóżko i dwa pojedyncze. Pościel wliczona jest w cenę. Wnęka kuchenna wyposażona jest w lodówkę, zlewozmywak i trójpalnikową kuchenkę gazową oraz potrzebne do gotowania naczynia. Jednak chętnie mogą Państwo skorzystać z naszej oferty i rozkoszować się naszymi domowymi obiadami. Łazienka wyposażona jest odpowiednio do potrzeb w umywalkę, kabinę prysznicową oraz toaletę.

Wokół domku jest dostatecznie dużo miejsca do zabawy albo na wybieg dla Państwa psa. Tam mogą Państwo również zaparkować swój samochód.

DUŻY DOMEK:

Duży domek położony jest w zacisznym zakątku naszej działki. Od jeziora dzieli Państwa tylko kilkadziesiąt metrów tak, że porannym kąpielom w orzeźwiającej wodzie nic nie będzie stało na przeszkodzie. W większym pomieszczeniu znajdują się trzy łóżka oraz stół, przy którym mogą Państwo rozkoszować się naszymi domowymi obiadami. W tym jasnym, wykończonym drewnem pomieszczeniu można przyjemnie spędzać wieczory. Ale z pewnością większość czasu będą Państwo przebywać na dworze i podziwiać piękno tutejszej natury. W oddzielnym mniejszym pomieszczeniu znajdują się dwa łóżka tak, że w sumie może tu komfortowo mieszkać pięć osób. Pościel wliczona jest w cenę. Część kuchenna wyposażona jest w zlewozmywak, lodówkę oraz czteropalnikową kuchenkę gazową; niestety tymczasowo nie można używać piekarnika. Ale wszelkie potrzebne naczynia są na miejscu. W łazience znajduje się toaleta, umywalka oraz kabina prysznicowa.

 

DODATKOWE ATRAKCJE


 • WYCIECZKI:

Atrakcją jest spływ kajakowy malowniczo płynącą przez Puszczę Augustowską Czarną Hańczą lub wycieczka statkiem po Kanale Augustowskim do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. Warto zobaczyć też polodowcowy krajobraz północnej Suwalszczyzny, zabytkowe mosty w Stańczykach a po drodze zwiedzić zespół klasztorny Kamedułów nad jeziorem Wigry.

 • WĘDKARSTWO:

Jezioro Dreństwo ma powierzchnię 540 ha i jest zasobne w różne gatunki ryb. Maj i czerwiec to najlepsze miesiące do połowów szczupaka i lina. Na leszcze najlepiej wybrać się w lipcu i sierpniu. Bliżej jesieni nastawiamy się na węgorza i szczupaka. Na miejscu są do dyspozycji łodzie wędkarskie. Pozwolenie na połów ryb można wykupić u dzierżawcy jeziora. Za 3 dni zapłacimy 25 zł a za 2 tygodnie - 40zł. Początkujący, np. dzieci, mogą uczyć się wędkowania nad stawem.

 • SPŁYW KAJAKOWY:

Chętnie zabierzemy Państwa na kilkudniową wyprawę, podczas której będą Państwo mogli być blisko podlaskiej natury i zachwycać się jej urodą. Przygotowaliśmy dla Państwa trasy kajakowe prowadzące z dala od głównych szlaków turystycznych. W ciągu tych paru dni możemy Państwu pokazać dziewicze tereny do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to najmniej uczęszczana trasa na terenie BPN, a warta poznania ze względu na dzikość i urodę Jegrzni i wybudowanego jeszcze w XIX wieku Kanału Woznawiejskiego. Jest to tak dziki teren, że w promieniu kilkunastu kilometrów nie spotyka się żadnych osiedli ludzkich, nie można tam dojść ani dojechać, bo nie prowadzą tam żadne szlaki turystyczne. Można tam tylko dopłynąć wśród ciszy naruszanej jedynie pluskiem wioseł i głosami licznego ptactwa. Chętnie wypożyczymy kajaki tym, którzy sami chcą się wybrać na odkrywczą wyprawę oraz udzielimy potrzebnych wskazówek.

 

DOJAZD DO KWATERY LETNISKO NAD DREŃSTWEM


 • Samochodem:

Dreństwo leży niedaleko od miejscowości Barszcze przy drodze krajowej nr 61. Jadąc z południa należy skręcić w Barszczach w prawo. Następnie na najbliższym skrzyżowaniu ponownie w prawo. Proszę jechać tą drogą daleko w głąb wsi. Nasze gospodarstwo znajduje się po prawej stronie, a dom położony jest około 150 metrów od drogi. Przy wjeździe na drogę wewnętrzną stoi szyld z napisem „Agroturystyka”.

Jadąc z południa należy wybrać trasę przez Łomżę lub Białystok kierując się na Augustów lub Suwałki. Od zachodu najlepiej wybrać drogę przez Olsztyn lub Ełk. Ze względu na liczne możliwości dojazdu prosimy Państwa o skorzystanie z poniższego planera podróży, gdzie otrzymają Państwo dokładne wskazówki.

 • Pociągiem:

Najbliżej położone dworce PKP znajdują się w Augustowie i Grajewie, i oddalone są od Dreństwa ok. pół godziny jazdy samochodem. Z Warszawy jeżdżą codziennie trzy pociągi do Augustowa (z ewentualną przesiadką w Białymstoku). Rozkład jazdy pociągów mogą Państwo sprawdzić na stronie PKP.

 • Autobusem:

Z Warszawy jeździ cztery razy dziennie autobus do Suwałk przez Barszcze. Przystanek „Barszcze” oddalony jest ok. pięciu minut samochodem od naszego gospodarstwa. Rozkład jazdy autobusów znajdą Państwo na stronach PKS.

 


CENNIK

 • Kwatery: pierwsze 2 doby - 40 zł od osoby za dobę, od trzeciej doby 35 zł od osoby za dobę

 

 • Domek 4-osobowy: 150 zł za dobę
 • Domek 4-6-osobowy: 180 zł za dobę
 • Domeczek, 2-osobowy:  90 zł za dobę
 • Pobyt psa: 5 zł za dobę

 

 • Łodzie wędkarskie:  15 zł za dobę
 • Obiad: 18 zł od osoby

 

numer konta:  56 2030 0045 1130 0000 0408 1700

 * Dla stałych klientów zniżki. Poza sezonem ceny do uzgodnienia.

Letnisko nad Dreństwem KWATERA AGROTURYSTYCZNA ANNA I ANDRZEJ SZŁAPAKOWIE

Dreństwo 27A, 16-320 Bargłów
tel.: (87) 642 56 50
 tel. kom.: 601 176 431
 e-mail:  agroszlapak@op.pl