Ośrodek Wypoczynkowy w Posejnelach

1

Ośrodek Wypoczynkowy Posejnele
16-506 GIBY

 tel.: 87 516-50-16
 tel. kom.: 783-781-461

 e-mail:  info@posejnele.com.pl
www.posejnele.com.pl

2

 

INFORMACJE OGÓLNE


Ośrodek ma bardzo atrakcyjne położenie. Znajduje się na skraju Puszczy Augustowskiej w stuletnim sosnowym lesie sosnowym , nad brzegiem jeziora Pomorze. Zajmuje 5,5 ha. Jezioro jest bardzo czyste. Posiada pierwszą klasę czystości. Jest pełne wszelakiego ptactwa i ryb. Piękny las, nie tylko latem, ale również jesienią, zapewnia bogate zbiory malin, poziomek, jagód, grzyb i orzechów. Położenie i korzystne wiatry sprzyjają serfowaniu. Blisko stąd na Litwę, do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc. Położenie Ośrodka stanowi dobrą bazę wypadową do krajoznawczych wycieczek.

 

Trochę historii..

Pod koniec lat 50 grupa dziennikarzy białostockich odkryła zakątek odpoczynku, na skraju Puszczy Augustowskiej. Kilka lat później zainteresował się tym związek radia. Budowę zaczęto na początku lat 60. Ośrodek był bardzo prymitywny, nie było nawet toalet. Mieliśmy prąd a w późniejszych latach ciepłą wodę i umywalki. Dopiero w latach 90 w domkach zbudowano toalety. Ośrodek ten był otwarty tylko dla wszystkich pracowników administracyjnych jaki i publicznych, nie wpuszczano ludzi spoza branży. Dopiero w niedawnych latach miejsce te stało się ogólnie dostępne.

W latach 60 i 70 odpoczywało tu bardzo dużo znanych ludzi (niektórych już nie ma). Odpoczywali pisarze WIESŁAW ROGOWSKI , ANDRZEJ KRZYPKOWSKI i, dziennikarze , URBAN KUNICKI , prezenterzy lektorzy polskiego radia i tv JERZY ROSOŁOWSKI, STANISŁAW SZEN-WOLSKI a także ROMAN BEGER- spiker.

W dzisiejszych czasach spędzają znani ludzie w poezji i literaturze MAREK WAWRZKIEWICZ –poeta, prezes związku literatów. BARBARA OSTROWSKA – z Trybuny, Pan OSSOWSKI – prezenter, JACEK MACH, JERZY MODRY – dziennikarz, RYSZARD GOCZAŁ – korespondent radia, MAREK MATUSIAK – dziennikarz, JOLANTA ANTECKA – dziennikarka.

film

Jeden z najdłużej oklaskiwanych filmów 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodzony za najlepszy scenariusz - „Mój Rower” Piotra Trzaskalskiego - kręcony był u nas! Nasz ośrodek jest jednym z bohaterów filmu, bowiem to właśnie do Posejneli przyjeżdżają główni bohaterowie filmu. Film kręcono w Posejnelach we wrześniu 2011 roku. Zapraszamy do miejsc, w których rodzinną historię opowiadali Artur Żmijewski i Michał Urbaniak.

 

OFERTA NOCLEGOWA


Nasza oferta obejmuje:

  • pełne wczasy,
  • kilkudniowe pobyty,
  • obsługę grup zorganizowanych.

4 6

Zakwaterowanie możliwe jest w domkach campingowych 2, 4 i 5-osobowych z werandą, bieżącą wodą i WC oraz ogrzewaniem elektrycznym, lub w pawilonie ze wszelkimi wygodami. Duża stołówka pozwala jednorazowo na wydanie 200 posiłków z kuchni o bardzo dobrej renomie.

3 5

Ośrodek dysponuje m.in.: salą telewizyjną, biblioteką i salą ping-pongową.

Na terenie Ośrodka znajduje się boisko do kometki, siatkówki oraz plac zabaw dla dzieci. W budynku przystani nad brzegiem jeziora, mieści się kawiarnia z tarasem widokowym. Na dole znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i turystycznego (łodzie, kajaki). Ośrodek posiada strzeżone, specjalnie wydzielone kąpielisko i zatrudnia ratownika.

Dodatkową atrakcją są spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozgrywki sportowe oraz ogniska z atrakcjami.

plan


Ośrodek Wypoczynkowy Posejnele
16-506 GIBY

 tel.: 87 516-50-16
 tel. kom.: 783-781-461

 e-mail:  info@posejnele.com.pl
www.posejnele.com.pl