Pensjonat Gościniec Drumlin

2

GOŚCINIEC DRUMLIN

Udziejek 11a, 16-404 Jeleniewo

tel. (87) 568 32 86
e-mail:  poczta@drumlin.pl
 www.drumlin.pl

3

INFORMACJE OGÓLNE


Gościniec Drumlin to odtworzona zagroda wiejska w formie skansenu z drewnianą karczmą krytą trzciną, drewnianą, podcieniową chałupą z dachem dwuspadowym krytym wiórem. Na przecięciu paska osikowym, świeronkiem glinianym z wiórowym dachem kopertowym, stajnią w formie mazurskiej obory, grylownikiem krytym gontem sosnowym, oraz tradycyjną sauną (ruska bania) i kręgielnią zadaszoną wiatą pokrytą dranicą.

Gościniec położony jest we wsi Udziejek w zagłębieniu Szeszupy, między rzeczkami Jaczniówką i Szeszupą, z widokiem na pobliskie morenowe wzgórza i Cisową Górę. Wjeżdżając do Udziejka, w sam środek doliny Szeszupy, będziesz podziwiał panoramę północnej części Suwalskiego Parku Krajobrazowego z niepowtarzalnie bajecznymi widokami.

KAWIARNIA - PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Czynna sezonowo w okresie wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia.

Serwujemy kawę Segafredo z ekspresu, najlepsze litewskie piwo Svyturys z oryginalnymi dodatkami. Naszą specjalnością są: torcik makowy i kwas bzowy oraz oryginalne wypieki okolicznych gospodyń jak sękacz, komin czy mrowisko. Na miejscu punkt informacji turystycznej. W kawiarni jest sklepik z pamiątkami wykonanymi z materiałów ekologicznych. Można zakupić anioły i bizantyjskie ikony malowane na deskach i ozdobnych tykwach. Dla miłośników zwierząt są malowane koty. Z biżuterii oryginalne kolczyki.

Na terenie obiektu jest ekspozycja starych maszyn rolniczych, foto-galeria oraz izba regionalna. Większość maszyn rolniczych zebrana po okolicznych wsiach. Posiadamy w zbiorach poniemieckie maszyny wyprodukowane w okresie międzywojennym. Ciekawym eksponatem jest młockarnia Danfa.

 

OFERTA NOCLEGOWA


Pokoje mają indywidualny charakter o oryginalnym wystroju. Dwa z nich posiadają wspólną łazienkę. Apartament i pozostałe pokoje mają osobne łazienki. Z okien widok na Cisową Górę i wzgórza morenowe. Oferujemy 12 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych i apartamencie oraz 16 miejsc w adaptowanej stajni dla grup uprawiajacych turystykę aktywną w standardzie schroniskowym. Do dyspozycji gości zadaszony grillownik z piecem chlebowym i altaną.

7 4

NASZE POKOJE:

 • Apartament Peru - Rajski ogród - Apartament dla czterech osób, idealny dla rodziców z dziećmi. Usytuowany na poddaszu świeronka. W dużym pokoju sypialnia z łożem małżeńskim w małej sypialni dwa pojedyńcze łóżka. Wejście do łazienki z małej sypialni.
 • Pokój Lalek - Pokój na poddaszu w karczmie w stylu retro, dwa pojedyncze łóżka.
 • Afryka - Pokój w chałupie podcieniowej na parterze z osobnym wyjściem na podwórko, dwa pojedyncze łóżka; widok na Cisową Górę.
 • Australia* - Pokój w chałupie podcieniowej na parterze z osobnym wyjściem na podwórko, łoże małżeńskie; widok na Cisową Górę.
 • Wenecja* - Pokój w chałupie podcieniowej na parterze z osobnym wyjściem na podwórko, dwa pojedyncze łóżka; widok na Cisową Górę.

 * pokoje Wenecja i Australia mają wspólną łazienkę - idealne dla rodziny z dziećmi.

56

 

CENNIK


POKOJE  GOŚCINNE

(nie wydajemy ręczników)

 W okresie wakacji przyjmujemy w turnusach tygodniowych.

 

lokalizacja nazwa pokoju ilość osób
cena nocleg/osoba uwagi
Karczma Pokój Lalek 2 do uzgodnienia pojedyncze łóżka
Chałupa podcieniowa (parter) Afryka 2 60 PLN 2) pojedyncze/połączone
Chałupa podcieniowa (parter) Wenecja 1)Australia 1) 22 50 PLN 2) pojedyncze + dostawka/łoże małżeńskie
Świeronek (poddasze) PeruRajski Ogród 22 50 PLN 3) pojedyncze łóżka/łoże małżeńskie

 

 1. pokoje stanowią integralna całość ze wspólną, przejściową łazienką połączoną, z dwoma przedpokojami / przy rezerwacji jednego z pokoi - 70 PLN/osoba
 2. cena od osoby przy pełnym obłożeniu łóżek w pokojach
 3. cena bez względu na obłożenie - 200 PLN za całość

 

Doba hotelowa: 16.00 - 14.00

ŚNIADANIE - 20 PLN (obowiązkowe)

LUNCH - a la carte

OBIADOKOLACJA - a la carte

 

Poza miesiącami lipiec i sierpień rezerwacje przyjmujemy w formule B&B, a w okresie wakacji obowiązują turnusy tygodniowe, chyba że są wolne wakaty (2 - 3 dni) między tygodniowymi pobytami.  Na takie pobyty ceny za noclegi do uzgodnienia.

 

CENY POZOSTAŁYCH USŁUG:


Wyżywienie:

 • śniadanie - 20 PLN
 • lunch  - (według cennika z karty)
 • obiadokolacja  - (z karty: zupa od 8 PLN  drugie danie od 15 PLN)
 • kolacja okolicznościowa - (cena do uzgodnienia)

Dostawka : 

 • 40 PLN/doba (bez śniadania)

Opłata za psa/kota :

 • 20 PLN/doba (po uzgodnieniu)

Zakwaterowanie:

 • 16:00-12:00 - (zwolnienie pokoi; można przebywać do wieczora)

Pobyty weekendowe (w okresie wakacji):

 • do ceny podstawowej (B&B) doliczamy 20%

Noclegi hotelowe (poza okresem wakacji):

 • do dwóch noclegów (B&B)  doliczamy 20%

 

REZERWACJA


Rezerwacja jest akceptacją regulaminu pobytu. Potwierdzeniem rezerwacji wpłata zadatku w wysokości 40% za noclegi w ciągu 24 godzin na podane niżej konto.

Grażyna Giersz 94 1020 1332 0000 1602 0070 3884 (tytuł płatności: nazwa pokoju, termin pobytu)


Pensjonat Gościniec Drumlin

Udziejek 11a, 16-404 Jeleniewo
tel. (87) 568 32 86
e-mail:  poczta@drumlin.pl
 www.drumlin.pl