Park Miniatur Zabytków Podlasia


Park Miniatur Zabytków Podlasia mieści się w Hajnówce przy drodze wylotowej do Bielska Podlaskiego. Miejsce powstało z myślą ukazania piękna i różnorodności zabytkowej architektury  województwa podlaskiego. W Parku zobaczyć można charakterystyczną dla regionu kolorową architekturę drewnianą, obiekty sakralne, pałace oraz  rekonstrukcje nieistniejących już budowli. Miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Jest ona standardowa dla większości parków w Europie, przez co miniatury łatwo można porównać z rzeczywistą wielkością zabytków. Każda z makiet została opatrzona tabliczką informacyjną z krótką historią zabytku oraz  mapką lokalizacyjną oryginalnej budowli na terenie województwa podlaskiego.

Makiety z miniaturami zabytków Podlasia rozmieszczono na obszarze około 0,7ha. Ekspozycje ulokowano pomiędzy wygodnymi alejkami, wokół zieleni traw i roślin ozdobnych oraz oczka wodnego. Oprócz miniatur, w parku można obejrzeć wystawę rysunku architektury podlaskiej.

Na terenie Parku Miniatur Zabytków Podlasia znajduje się wygodny parking, wiaty z ławeczkami do odpoczynku oraz zadbane zaplecze sanitarne.  Atrakcja jest przyjazna rodzinom z dziećmi oraz przystosowana do przyjmowania  wycieczek autokarowych.

W Parku zobaczyć można między innymi:

UWAGA! Na teren Parku nie można wprowadzać żadnych zwierząt.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Zwiedzanie Parku Miniatur w Hajnówce

ADRES:

Hajnówka, ul. Bielska 120

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek – niedziela od 9.00 do 18.00. W przypadku złych warunków atmosferycznych, Park Miniatur może być wcześniej zamknięty.

CENY BILETÓW:

  1. Bilet normalny: 10 zł
  2. Bilet ulgowy: 7 zł  (przysługuje dzieciom, młodzieży, studentom (za okazaniem legitymacji uczniowskiej lub studenckiej, osobom niepełnosprawnym, osobom powyżej 65 roku życia)
  3. Dzieci do lat 4: wstęp wolny
  4. Bilet grupowy:

dorośli: 8 zł
dzieci: 5 zł
dzieci do lat 4: wstęp wolny

Wskazana wcześniejsza rezerwacja tel. 604 218 864 (w przypadku dużej ilości osób przebywających na terenie Parku, wstęp może być czasowo ograniczony).

 

Dojazd do atrakcji


Z centrum Hajnówki powinniśmy kierować się na Bielsk Podlaski drogą wojewódzką nr 689. Park Miniatur Zabytków Podlasia znajduje się po prawej stronie. Atrakcja jest dobrze widoczna i posiada wygodny parking samochodowy.

Galeria zdjęć