Majątek Howieny


„Perła podlaskiej Agroturystyki kusząca niezwykłą ciszą” – tak na swojej stronie określa się Majątek Howieny w Pomigaczach. My, po zwiedzeniu tego miejsca potwierdzamy w zupełności – zasługuje ono na miano perły.

Wypoczynek w Majątku Howieny to połączenie smaków Podlasia kosztowanych w otoczeniu zabudowań dawnej wsi oraz spacerów w towarzystwie oswojonych zwierząt.

Posiadłość tworzą obiekty o zabytkowym charakterze, jak np. kuźnia, wiatrak, strażacka wieża, wiejska chata. Ich wyposażenie, tj. sagany, kołowrotki, kosy, kufry oraz dawne maszyny rolnicze dodatkowo podnoszą wartość edukacyjną tego miejsca.

Majątek Howieny to przede wszystkim  doskonałe miejsce na spacer z dziećmi. Dlaczego? Wystarczy tu przytoczyć jeden argument: zwierzęta… bardzo dużo zwierząt: od typowych, spotykanych na polskiej wsi koni, kucyków, kóz, osiołków, kaczek, gęsi, łabędzi, bocianów, królików psów i kotów, po mniej spotykane: małpki, kangury, daniele, lamy, alpaki, świnki wietnamskie i strusie.

Zimą 2016r, na terenie Majątku Howieny utworzono pierwszą na Podlasiu Wioskę św. Mikołaja, która funkcjonuje w okresie grudzień-styczeń. Więcej na temat tej ciekawej atrakcji znajdą Państwo tutaj.

W okresie letnim, weekendowo na terenie Majątku znajdują się także dmuchane zjeżdżalnie oraz trampolina. Jest to doskonałe uzupełnienie rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Po skończonej zabawie i udanym spacerze warto zajrzeć do restauracji. Aromaty z jej kuchni rozbudzają apetyt, a smaki nie zawiodą żadnego smakosza kuchni podlaskiej.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


GODZINY OTWARCIA:

Biuro czynne w godzinach:

  • Poniedziałek – Piątek 09.00 – 17.00

Restauracja oraz Mini Zoo* czynne 7 dni w tygodniu w godzinach:

  • Poniedziałek – Niedziela 11.00 – 21.00

*Wstęp do Mini Zoo kosztuje 15 zł/ dorosły , 13 zł/dziecko. Dzieci do lat 2 gratis.

 

KONTAKT:

Telefon: +48 600 012 348

Email: biuro@majatek-howieny.pl

www.majatek-howieny.pl

 

Dojazd do atrakcji


Pomigacze to wieś oddalona od Białegostoku o zaledwie 14km. Dojazd do Majątku Howieny nie powinien nikomu sprawić trudności. Wyjeżdzając z Biłegostoku należy kierować się na Turośń Kościelną, a następnie dopatrywać się drogowskazów na Pomigacze. Majątek Howieny jest bardzo dobrze oznaczony.

 

Galeria zdjęć