Skit w Odrynkach


Skit w Odrynkach św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich to jedno z miejsc w podlaskim, które warto odwiedzić bez względu na własne wyznanie. To miejsce pełne niezrozumiałej energii, miejsce w którym można całkowicie się wyciszyć.

Skit, czyli pustelnia, budowla wzniesiona na odosobnionym terenie. Tym właśnie jest sławna cerkiew w Odrynkach. W otoczeniu rozlewisk dorzecza Narwi, wśród bagiennych wzgórz znajduje się pustelnia ojca Gabriela.

Niesamowity teren jaki otacza skit zapewnia niepowtarzalny nigdzie indziej klimat. Zbliżając się tu, z piaskowej drogi wiodącej wśród dzikiej roślinności rozlewisk błyszczą złote kopuły cerkwi. Na miejscu, przekraczając bramę wchodzi się na teren pełen spokoju, pachnących kwiatów, bzyczących pszczół i przede wszystkim pięknych budowli. Kapliczki i cerkiew są otwarte dla wszystkich.

Pierwszy w Polsce, prawosławny skit w Odrynkach powstał w 2009r. Cztery lata później, cerkiew wyświęcił Metropolita Sawa.

Skit w Odrynkach to nie tylko pustelnicze budynki, ale przede wszystkim osoba ojca Gabriela, zwanego Gibą. Zgodnie z tradycjami klasztornymi, zajmuje się on ziołolecznictwem. Dzięki swojej obszernej wiedzy niesie on pomoc wielu ludziom.

 

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Informacje dla zwiedzających

Nabożeństwa w Skicie w Odrynkach odbywają się:

  • sobota – godz. 9.00
  • niedziela – godz. 10.00

Adres:

archim. dr Gabriel (Giba)
Skit w Odrynkach
17-210 Narew

www.odrynki.pl

Kontakt telefoniczny z o. Gabrielem – telefon komórkowy +48 784 406 094

Odwiedzając Skit w Odrynkach warto pamiętać o właściwym zachowaniu i ubiorze godnym miejsca świętego.

 

Dojazd do atrakcji


Do pustelni w Odrynkach wiodą drogowskazy umieszczone w widocznych miejscach.

 

Galeria zdjęć