Stawy w Pietkowie


Pietkowo to mała wieś w powiecie białostockim do której postanowiliśmy się wybrać tym razem. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1522 roku, kiedy to powstała tam parafia rzymskokatolicka. O samej wsi nie będziemy jednak chcieli się tutaj za dużo rozpisywać, gdyż przyjechaliśmy tutaj w innym celu. Mianowicie chcieliśmy zwiedzić Stawy w Pietkowie.

Stawy w Pietkowie to dwa zbiorniki wodne przedzielone mostem, po którym przebiega droga. Zarówno jeden jak i drugi jest zasilany tym samym dopływem pobliskiej rzeki. Znajdziemy tam niewielką tamę, regulującą poziom wody ale nade wszystko znajdziemy tam świetne miejsca do połowu ryb. Rybaków jest tutaj co niemiara. Niektórzy sami, niektórzy z całymi rodzinami odpoczywają grzejąc się na słońcu. Mają też ku temu warunki, ponieważ gmina zadbała o odpowiednie ławeczki do połowu ryb oraz miejsca ma grila i ognisko. Podobno ryb tutaj nie brakuje i nikt nie wraca z pustym wiaderkiem.

Na stawach w Pietkowie się nie pokąpiemy. Nie ma tutaj również zejścia do wody oraz kawałka plaży. To po prostu dwa zbiorniczki wodne przeznaczone w głównej mierze do połowu ryb. Spacerowicze też nie będą zachwyceni. Brakuje tutaj ścieżki która poprowadziłaby nas dookoła stawów. Można się przejść jedynie do tamy i z powrotem.

Niemniej jednak, jeżeli ktoś z Państwa chciałby się tutaj poopalać lub połowić rybki to serdecznie zapraszamy. Trafić tutaj jest niezmiernie łatwo, wystarczy tylko w nawigacji wpisać Pietkowo i ufać jej bezgranicznie w dojeździe.

 

Dojazd do atrakcji


 

Galeria zdjęć