Wieża widokowa na Kopnej Górze


Wieża widokowa na Kopnej Górze to jedno z ciekawszych miejsc na ścieżce turystycznej Szlakiem Powstania Styczniowego Puszczy Knyszyńskiej. Usytuowana na wysokim wzniesieniu Wzgórz Świętojańskich jest doskonałym punktem obserwacyjnym na okoliczne wsie i puszczę.

Malowniczy krajobraz, który rozpościera się z wieży wymaga jednak nieco poświęcenia. Dotarcie na wieżę nie należy do najprostszych. Do punktu obserwacyjnego prowadzą co najmniej dwie ścieżki. Jedna z nich prowadzi od strony Zasad i jest oznaczona czerwonym kolorem szlaku, zaś druga – dość trudna do przebycia – rozpoczyna się za Królowym Mostem. Droga może przysporzyć nieco problemów osobom zmotoryzowanym, jednak nam udało się podjechać pod tablice informacyjne i rozpocząć „wspinaczkę” w tym miejscu.

Kopna Góra (nie mylić z miejscowością!) to jedno z najwyższych wzniesień w paśmie Wzgórz Świętojańskich. Podążając na wieżę od strony Królowego Mostu trzeba mieć świadomość, że ścieżka jest wąska i miejscami dość stroma. Próba pokonania jej z rowerem może być trudna, aczkolwiek nasza 3-letnia córka o własnych nóżkach przebyła całą drogę.

Tuż pod wieżą znajduje się wiata i tablice informacyjne m.in. o wzgórzach świętojańskich. Widok z wieży jest wart poświęcenia czasu i sił na dotarcie na wzgórze.

Zwiedzanie atrakcji turystycznej


Zwiedzanie atrakcji wymaga jedynie determinacji i chęci do pokonania dość trudnej trasy wspinaczkowej.

 

Galeria zdjęć