Zalew w Kuźnicy Białostockiej


Zalew w Kuźnicy Białostockiej to stosunkowo nowy zbiornik wodny położony nieopodal drogi krajowej, przy samej granicy z Białorusią. Sam zbiornik raczej nie zachęca do kąpieli i brak jest przy nim jakichkolwiek wydeptanych zejść do wody. Nie ma tu również plaży z piaskiem, więc zamków tutaj nie wybudujemy. Można śmiało użyć stwierdzenia że  zalew żyje swoim życiem i spokojnie sobie zarasta.

Jakie są zatem plusy zalewu w Kuźnicy Białostockiej? Przede wszystkim  piękne położenie. Zlokalizowany jest on bowiem w otoczeniu pięknej przyrody która przynosi nam relaks i ukojenie. Te plusy zapewne również docenią wędkarze, którzy chętnie tutaj przebywają. Drugim plusem jest spora łąka przy zalewie, która zaadoptowana na plażę służy nam podczas naszego odpoczynku.

Zalew w Kuźnicy Białostockiej to również bardzo  dobre miejsce na grila z rodziną, na którego możemy również zaprosić kierowców tirów, stojących w pobliskiej kolejce do granicy. Organizowane są tutaj również liczne imprezy i koncerty, na które licznie przybywa tutejsza ludność.

 

Dojazd do atrakcji


Zalew znajduje się po naszej lewej stronie jadąc w stronę granicy. Jest on bardzo dobrze widoczny więc gdy na naszym horyzoncie pojawi się Kuźnica, powinniśmy wypatrywać tego zalewu.

 

Galeria zdjęć


[galeria zdjęć do dodania]