Zacisze Zielone Ogrody

Zacisze Zielone Ogrody

Moniuszeczki 22
19-100 Mońki

 Dorota Maciukiewicz
tel.+48 509 680 964
mail: agro.zieloneogrody@gmail.com
https://zaciszezieloneogrody.pl/

INFORMACJE OGÓLNE


Zacisze Zielone Ogrody oprócz przytulnego kącika w klimatycznej przystani wśród podlaskiej natury ma do zaoferowania niemal na rzut kamieniem atrakcje turystyczne dostępne tylko w naszym regionie.

Zielone Ogrody znajdują się w maleńkiej polskiej wsi  Moniuszeczki stanowiąc doskonałe miejsce do wypoczynku i ucieczki od zgiełku miasta. Na miejscu znajdą Państwo ciszę i niezmącony spokój polskiej wsi. Spotka Państwa miła niespodzianka gdy rechotanie żab będzie umilało wieczorne oglądanie gwiazd a rano po przebudzeniu przywita Was śpiew ptaków.

Do dyspozycji gości jest kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz wspólna łazienka. W ogrodzie możecie Państwo skorzystać z grila oraz specjalnie przygotowanego miejsca ze stołem i krzesłami.

Zapraszamy rodziny z dziećmi które chcą poznać prawdziwe życie na wsi. Już od samego rana dzieci mogą uczestniczyć oraz poznać codzienne obowiązki gospodarza - karmienie krów, cielaczków, byczków, świnek, kurek. Dzieci będą mogły same doić krowę, zbierać jajka. Pokażemy dzieciom jak wyrabia się masło, skąd biorą się ziemniaki.

 

BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY to jedna z największych atrakcji naszego regionu - dojazd do parku zajmie jedynie 15 minut samochodem.

W odległości około 15 km dojadą Państwo do Goniądza, gdzie mieszczą się jedne z największych bagien i mokradeł na terenie naszego kraju. Można wypożyczyć tam kajaki i udać się nimi na spływ rzeką Biebrzą. Nieopodal Goniądza są również bunkry czynne turystycznie.

W odległości 15 km znajduje się Osowiec - główna siedziba Biebrzańskiego Parku Narodowego. Będziecie mieli Państwo 20 km do miejscowości Gugny i miejscowości Dobarz, gdzie można podziwiać dziką zwierzynę i ptactwo. Malownicze krajobrazy i zapuszczająca się w te tereny dzika zwierzyna to atrakcje dostępne każdego dnia w tych okolicach.

W odległości około 30 km organizowany jest Targ Staroci w Kiermusach - organizowany w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 

OFERTA NOCLEGOWA


Oferujemy:

 • 5 pokoi dwuosobowych z prywatnymi łazienkami
 • 1 pokój dwuosobowych ze wspólną łazienką na korytarzu
 • 2 pokoje trzyosobowe ze wspólną łazienką na korytarzu - łóżko małżeńskie + łóżko jednoosobowe

Możliwość wykupienia wyżywienia - śniadanie, kolacja. Produkty serwowane z ekologicznych upraw, ekologiczne warzywa z przydomowego ogródka, jaja od kur z wiejskiego wybiegu.

W ofercie posiadamy 10 kajaków oraz 10 rowerów górskich na wynajem. Organizujemy spływy Biebrzą dla grup oraz osób indywidualnych. Transportujemy sprzęt oraz uczestników wyprawy w docelowe miejsce startu: Goniądz, Wroceń, Biały Grąd oraz wszystkie inne miejsca zlokalizowane w okolicy Biebrzy. Odbieramy również po zakończeniu spływu. Pomagamy w wyborze odpowiedniej trasy spływu, której czas trwania wynosi od 2 do 8 godz – w zależności od wymagań i umiejętności.
Cennik wypożyczalni Zacisze Zielone Ogrody: 
Kajak: (w tym wiosła, kamizelki, worki wodoszczelne) - 40 zł / dzień
Rower: (w tym kask i sakwy) - 30 zł / dzień

Do dyspozycji gości:

 • Wypożyczalnia rowerów i kajaków
 • kuchnia z pełnym wyposażeniem - lodówka, piekarnik, kuchnia gazowa, mikrofala, garnki, sztućce, talerze
 • Internet Wi-fi
 • Parking
 • Grill oraz przygotowane miejsce na dworze na grilla
 • Plac zabaw dla dzieci
 • Kącik do zabaw dla dzieci w domu
 • Mapy oraz przewodniki okolicznych atrakcji

 

 

Cennik pokoi Zacisze Zielone Ogrody:
 • 140 zł / pokój dwuosobowy z prywatną łazienką
 • 90 zł / pokój dwuosobowy ze wspólną łazienką
 • 150 zł / pokój trzyosobowy ze wspólną łazienką
 • Śniadanie 25 zł / osoba.

Przy pobytach większej grupy lub dłuższych czasowo - możliwość negocjacji ceny.

 

Cennik wypożyczalni Zacisze Zielone Ogrody:
Kajak: (w tym wiosła, kamizelki, worki wodoszczelne) - 40 zł / dzień
Rower: (w tym kask i sakwy) - 30 zł / dzień

 

Zacisze Zielone Ogrody

Moniuszeczki 22
19-100 Mońki

Dorota Maciukiewicz
tel.+48 509 680 964
e-mail: agro.zieloneogrody@gmail.com

https://zaciszezieloneogrody.pl/