Kalendarz imprez

CYKLICZNE IMPREZY I WYDARZENIA NA PODLASIU

POWIAT AUGUSTOWSKI
——————————————————————————–

czerwiec Turniej Gwiazd na wyciągu z Trójką
czerwiec Triathlon Papieski
lipiec Festiwal Jazzu Tanecznego „Spotkania z Louisem Armstrongiem”
lipiec Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych
lipiec Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym
lipiec Cykl regat o Puchar Burmistrza Augustowa
lipiec Motorowodne Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych „Necko Endurance”
lipiec Wieczory Kabaretowe „Lejemy Wodę”
lipiec „Turniej miast przyjaciół Trójki”
sierpień Ogólnopolski Spływ Kajakowy Rospudą
sierpień Balladowe Nocki nas Neckiem
sierpień Rock Szanty Festiwal Serwy (Płaska)
sierpień Camerata Augustoviana
sierpień Reggae Festiwal „Reggae Netta Festiwal”
sierpień Regaty Kulinarne
wrzesień Augustowski Rajd Konny


POWIAT BIAŁOSTOCKI
——————————————————————————–

kwiecień Dni Twórczości Ludowej – Dzień Śledzia
maj Festiwal Muzyki Cerkiewnej
maj Podlaskie Targi Turystyczne (Białystok)
czerwiec Festyn Historyczny „Grodzisko” (Suraż)
czerwiec Jarmark na Jana (Białystok)
czerwiec Regaty Jachtów Kabinowych (Michałowo)
czerwiec Międzynarodowy Festiwal Kuchni w Białymstoku
lipiec Festyn kulinarny (Białostockie Muzeum Wsi)
lipiec Basowiszcza (Gródek)
sierpień Spotkania z naturą Franciszkiada, czyli granie na byle czym (Augustów, Białystok)
sierpień Podlaska Biesiada Miodowa (Tykocin)
sierpień Dożynki w Skansenie (Białostockie Muzeum Wsi)
wrzesień Ogólnopolski Dzień Ogórka (Kruszewo)
wrzesień Podlaski Rajd Długodystansowy „Zażynek” (Puszcza Knyszyńska)
pierwsza niedziela każdego miesiąca   Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego (Kiermusy k. Tykocina)
termin ruchomy Wesele w Skansenie (Białostockie Muzeum Wsi)
2 i 4 niedziela każdego miesiąca Giełda Staroci (Klub Rozrywki KRĄG, Wierzbowa 6 Białystok, od 10:00)
w każdą trzecią niedzielę miesiąca Jarmark Staroci (Kompleks Hotelowy „Nad Zalewem”, Białostocka 94-98, Wasilków, od 10:00)
każdy czwartek i niedziela Wieczorek dla nieco starszych nastolatków „40 lat minęło…” (Klub Rozrywki KRĄG, Wierzbowa 6, Białystok, Czwartki 17:00-22:00, Niedziele 16:00-21:00, Gra zespół muzyczny)
w każdą sobotę   Potańcówka z Radiem Jard (Klub Rozrywki KRĄG, Wierzbowa 6, Białystok, w godz. 20:00-3:00, Gra zespół muzyczny)
w każdy piątek Vanila Disco Polo Party (Klub Rozrywki KRĄG, Wierzbowa 6, Białystok, w godz. 20:00-2:00, Grają zespoły podlaskiej sceny muzycznej, Imprezę prowadzi D.J.)

 

POWIAT BIELSKI
——————————————————————————–

maj Dni Bielska Podlaskiego
maj Festiwal Rejonowej Piosenki Białoruskiej
październik Bielska Jesień Bardów
listopad Festiwal Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień”

 

POWIAT GRAJEWSKI
——————————————————————————–

maj Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka (Grajewo)
sierpień Ogólnopolski Spływ Kajakowy Biebrza-Narew
termin ruchomy   Zapusty w Radziłowie

 

POWIAT HAJNOWSKI
——————————————————————————–

maj Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej (Hajnówka)
lipiec Kupalinka na Rancho Kupała (Orzeszkowo, Poryjewo)
lipiec Kupalle (Białowieża)
lipiec „Na Iwana, na Kupała” (Dubicze Cerkiewne)
październik Białowieski Bieg Żubra (Białowieża)

 

POWIAT KOLNEŃSKI
——————————————————————————–

lipiec Ogólnopolski Spływ Pisą (Krutynia-Pisa)
lipiec Festiwal „Imieniny Jana z Kolna” (Kolno)
termin ruchomy Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej (Turośl)


POWIAT ŁOMŻYŃSKI
——————————————————————————–

czerwiec / lipiec Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej (Nowogród)
czerwiec / lipiec   Ogólnopolski Przegląd Zespołów Kurpiowskich (Nowogród)
czerwiec / lipiec   Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych (Nowogród)
wrzesień   Rajd Rowerowy (Nowogród)
termin ruchomy   Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych (Nowogród)
termin ruchomy Wigilia Twórców Ludowych (Nowogród)
termin ruchomy   Obrona Nowogrodu – widowisko historyczne

POWIAT MONIECKI
——————————————————————————–

maj Targi Rękodzieła Ludowego (Biebrzański Park Narodowy)
czerwiec Dni Biebrzy (Goniądz)
sierpień „Dobre Granie” (Mońki)
sierpień Dni Ziemniaka (Mońki)
sierpień Wystawa koni rasy sokólskiej (Mońki)
wrzesień Mistrzostwa Europy w Koszeniu „Biebrzańskie Sianokosy” (Trzcianne)
termin ruchomy „Sto Pomysłów dla Biebrzy” (Goniądz)


POWIAT SEJNEŃSKI
——————————————————————————–

czerwiec Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Baltic Satelit” (Sejny)
październik Międzynarodowy Przegląd Litewskich Kapel Ludowych (Sejny)
termin ruchomy Dni Sejn
termin ruchomy Integracyjne Regaty Okrągłych Łódek (Kukle)
termin ruchomy Powitanie, Pożegnanie Lata (Sejny)

 

POWIAT SIEMIATYCKI
——————————————————————————–

kwiecień „Powitanie bocianów” (Mielnik)
czerwiec Promocyjny Spływ Rzeką Bug (Mielnik, Drohiczyn)
lipiec Dni Mielnika
koniec lipca Dni Drohiczyna
sierpień Siemiatycze Blues Festiwal (Siemiatycze)
sierpień Muzyczne Dialogi nad Bugiem (Mielnik)

 

POWIAT SOKÓLSKI
——————————————————————————–

luty Spotkania Rodzin Muzykujących (Sokółka)
lipiec Europarada Orkiestr Dętych w Centrum Europy (Suchowola)
czerwiec Dni Sokółki
czerwiec Noc Kupały (Sokółka)
czerwiec Dni Truskawki (Korycin)
czerwiec Półmaraton Mleczny (Korycin/Janów)
lipiec Kresowe Targi Sztuki i Folkloru
sierpień Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich (Sokółka)
termin ruchomy   Festiwal Kultury i Tradycji Tatarów Polskich (Kruszyniany, Bohoniki)


POWIAT SUWALSKI
——————————————————————————–

lipiec Suwałki Blues Festival (Suwałki)
lipiec Suwalski Jarmark Folkloru
lipiec Międzynarodowy Festiwal Jadła Kresowego „Bliny, cepeliny, pierogi…”
sierpień Suwalski Maraton Szantowy
sierpień Festiwal Kultury Celtyckiej w Dowspudzie
wrzesień Regaty Żeglarskie o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry (Stary Folwark)
każdy wakacyjny czwartek   Poznaj Wigierski Park Narodowy na rowerze


POWIAT WYSOKOMAZOWIECKI
——————————————————————————–

kwiecień Konkurs na Palmę Wielkanocną (Ciechanowiec)
sierpień Biesiada Miodowa (Kurowo)
sierpień Podlaskie Święto Chleba (Ciechanowiec)
sierpień Zajazd Wysokomazowiecki – historia polskiego zaścianka szlacheckiego na żywo (Ciechanowiec)
grudzień Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich (Ciechanowiec)