Zalew w Korycinie


Zalew w Korycinie jest częścią Ośrodka Sportowo – Rekreacyjno – Turystycznego miejscowości. Ten niewielki zbiornik wodny jest stosunkowo młodym obiektem, oddanym do użytku we wrześniu 2002 r. Zalew powstał na rzece Kumiałka i znajduje się przy trasie Białystok – Suwałki. Przejeżdżając przez Korycin wystarczy skręcić z krajowej 8 w prawo i z łatwością trafimy do opisywanej atrakcji.

Warto się tu zatrzymać, ponieważ ten niewielki akwen wodny jest bardzo ładnie zagospodarowany. Przed zalewem znajdziemy duży parking, gdzie bez problemu i opłat można zostawić auto. Zalew znajduje się po przeciwnej stronie i jest widoczny z parkingu. Zbiornik wodny jest przystosowany do celów rekreacyjnych. Mimo, że nie jest zbyt duży warto zwrócić na niego uwagę ze względu na takie walory jak:  plażowe zejście do wody, boje wydzielające obszary bezpiecznej kąpieli dla dzieci oraz ławeczki i stoliki usytuowane wokół zalewu. Pobyt w tym miejscu urozmaicają także takie obiekty jak: zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodzone boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, boisko do siatkówki i koszykówki z ogrodzeniem od strony rzeki. Wszystko jest udostępnione mieszkańcom i turystom.  Dodatkową atrakcją jest możliwość zakupu smacznych, oryginalnych serów korycińskich.

 

Dojazd do atrakcji


Nikt nie będzie miał problemu z trafieniem tutaj. Zalew w Korycinie bardzo dobrze jest widoczny z trasy Białystok – Augustów.

 

Galeria zdjęć